Zuid-Afrika.nl : d� Vakantie & Informatie site over Zuid-Afrika
Alle bestemmingen Zuid-Afrika
nieuwsbrief Australie
navigate by map Zuid-Afrika
volg ons ook op
Volg Zuid-Afrika.nl ook op Facebook!  Volg Zuid-Afrika.nl ook op Twitter!
liever naar...
tips Zuid-Afrika
win Zuid-Afrika
Zuid-Afrika.nl zuid-afrika.nl  de column van han  lesotho, kingdom in the sky 

Zuid-Afrika : Lesotho, Kingdom in the Sky

Meer de column van han...

Het is lang geleden dat ik voor de eerste keer in Lesotho was. Dat bezoek heeft zo’n indruk gemaakt dat het me nog levendig bij staat. De eerste aantekening in mijn oude reishandboek; ‘zodra we de grens over zijn verandert alles op slag. Lesotho presenteert zich als een armoedig en rommelig land maar het heeft wel iets.’

We komen bij Maseru de grens over en we kijken onze ogen uit. Het is een gezellig bij elkaar geraapt rotzooitje. Hier zie ik ook een enorm billboard met de afbeelding van een condoom met de tekst ‘Be sure!’ In het hele conservatieve Zuid-Afrika hebben we zoiets niet gezien. In een land als Lesotho met een hoog percentage analfabeten is dit wellicht een doeltreffende manier om AIDS tegen te gaan.

Door een wonderlijk landschap dat hier en daar wel iets weg heeft van een mini uitgave van the Grand Canyon komen we bij onze afgelegen Lodge aan. De Lodge is niet veel meer dan een oude boerderij waarvan men de werkerhuisjes heeft omgebouwd tot kamers. Het is hier zo verlaten dat er zelfs geen sloten op de deuren zitten. Hoewel de kamers niet luxe zijn is het er wel erg gezellig en het uitzicht is werkelijk adembenemend.

Het is al laat in de middag en na een glaasje wijn gaan we aan tafel. De eetzaal is efficiënt maar met z’n schelle TL verlichting verre van gezellig. Na de maaltijd gaat iedereen buiten zitten en wordt er een kampvuur gemaakt. In totaal zijn er zo’n 15 toeristen uit allerlei landen en al gauw wordt er gezongen en muziek gemaakt. Echt een geweldige avond. Om half tien uur wordt het aggregaat uitgeschakeld en is, op het vuur na, alles donker.

Het is rond bedtijd een hele kunst om de juiste kamer te vinden zonder zaklamp, die heb ik nooit bij me op het moment dat het nodig is. De volgende ochtend horen we dat een van de reisleiders de verkeerde kamer te pakken had en tot overmaat van ramp ook nog over de drempel struikelt waardoor hij languit de kamer invalt. De daar slapende dame schrikt wakker en vraagt laconiek: ‘Wat wilt u?’ Grappig is dat ze elkaar in het aardedonker niet gezien hebben en zich waarschijnlijk allebei afvragen wie het geweest is.

Zelf was ik die ochtend al heel vroeg wakker en aangezien het aggregaat alleen ’s avonds aan staat kan ik niet even gaan liggen lezen. Ik besluit in mijn pyjama (er is per slot van rekening niemand) naar buiten te lopen om de zonsopkomst te fotograferen. Als ik in het donker naar buiten loop zie ik een figuur op me afkomen met een geweer…

Ik schrik me ongans maar ook die man schrikt enorm van die maffe, witte toerist in een roze pyjama met een grote camera op haar buik. Het heeft wel iets van een scene uit een tekenfilmpje. Later hoor ik dat deze man gehuld in een lekkere dikke deken de hele nacht patrouilleert omdat er hier nogal eens diefstallen plaatsvinden.

Wat ik ook niet snel zal vergeten is dat we die ochtend een tocht gingen maken op paarden, om naar de rotstekeningen te gaan kijken. Onderweg zie we een bliksemflits en horen donder in de verte. Onze gids wordt zeer onrustig en stelt voor om te draaien. Wij voelen daar niks voor, een buitje deert een Nederlander immers niet. De man blijft aandringen. Als we zo’n twee uur later bij de Lodge aankomen, krijgen we te horen dat in dit hoog gelegen land blikseminslag een veel voorkomende doodsoorzaak is!

Zuid-Afrikaans spreekwoord:
Sannie en Kobus het ’n donderweerliefde! - Zij beleven een liefdesrelatie die zo kort en hevig is dat het aan een onweersbui doet denken.

 


terug | home
Meer de column van han...
Hebben we je geinspireerd? Deel dit met je vrienden.


Vind Zuid-Afrika.nl leuk op Facebook


Op zoek naar de Big-Five, heerlijke Zuid-Afrikaanse wijnen en Kaap de Goede Hoop? FOX Vakanties maakt het mogelijk.
Zuid-Afrika ontdekken per camper? Travelhome is de nr.1 specialist in campervakanties.
Werken en reizen in het buitenland? Boek een vrijwilligersreis bij Activity International.
Bouw je eigen Zuid-Afrika reis met de reisspecialisten van zuidafrikaonline.nl.
De mooiste rondreizen naar Zuid-Afrika! Bekijk de reizen van de Boer & Wendel hier.
Ontdek Zuid-Afrika tijdens een rondreis met Discovery Reizen. Bekijk de reizen hier.
Win een reis naar New York. Doe mee met Het Grote Verre Reizen Onderzoek.
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief en profiteer van aantrekkelijke Zuid-Afrika.nl kortingen.





reageer Reageer  stuur door Stuur door  print Print pagina

Wees de eerste die een reactie plaatst!
specialisten Zuid-Afrika
fox vakanties - zuid-afrika  
Fox Vakanties
Verrereis
specialist
info | website
tel nr (klik)
travel home - zuid-afrika  
Travel Home
Campers
info | website
tel nr (klik)
zuid afrika online - zuid-afrika  
Zuid Afrika Online
Individuele
reizen
info | website
activity international - zuid-afrika  
Activity International
Werkvakanties
info | website
tel nr (klik)
talisman - zuid-afrika  
Talisman
Reizen op maat
info | website
tel nr (klik)
djoser - zuid-afrika  
Djoser
Reisorganisatie
info | website
tel nr (klik)
pangea - zuid-afrika  
PANGEA
Reizen op maat
info | website
tel nr (klik)
camperspecialist - zuid-afrika  
Camperspecialist
Camperspecialist
info | website
tel nr (klik)
kuoni - zuid-afrika  
Kuoni
Reisorganisatie
info | website
tel nr (klik)
wrc reizen - zuid-afrika  
WRC Reizen
Rondreizen
info | website
tel nr (klik)
tour africa - zuid-afrika  
Tour Africa
Fly-Drives
info | website
tel nr (klik)
sable tours - zuid-afrika  
Sable Tours
Reisorganisatie
info | website
tel nr (klik)
zuid-afrika specialist - zuid-afrika  
Zuid-Afrika Specialist
Specialist
info | website
tel nr (klik)
sawadee - zuid-afrika  
Sawadee
Groepsreizen
info | website
tel nr (klik)
impala tours - zuid-afrika  
Impala Tours
Afrika
specialist
info | website
tel nr (klik)
nbbs reizen - zuid-afrika  
NBBS Reizen
Maatwerk in
verre reizen
info | website
tel nr (klik)


Valuta omrekenen

EUR

ZAR



liever naar...
volg ons ook op
Volg Zuid-Afrika.nl ook op Facebook!  Volg Zuid-Afrika.nl ook op Twitter!
disclaimer - contact - sitemap - vacatures - over ons

Op zoek naar een Stedentrip? Ga naar GaSamen.nl

© Zuid-Afrika.nl